Уже понад 50 років назва SENNEBOGEN асоціюється з надійним та високоякісним обладнанням. Своїм завданням компанія завжди вважала необхідність конвертувати ідеї в рішення. Недаремно своїм гаслом вона вважає вислів «Не існує такої речі, як «не може бути». Якщо є воля, є шлях до її здійснення». І справжнє значення цих слів, і саму філософію компанії — «Знайти проблему та запропонувати її вирішення» — я дуже чітко усвідомила, відвідавши її у квітні. Такої кількості різноманітних розробок, причому з різних видів техніки, про які так мало відомо широкій аудиторії, які не мають патентів (а їхня відсутність так і залишилася для мене загадкою), я не спостерігала давно.

Історія розвитку

Створено компанію в 1952 році. Родоначальником її був Еріх Зеннебоген-старший. Перша ідея, як покращити зчеплення між тягачем і причепом, осяяла його, коли він працював на практиці в компанії «Porsche», яка на той час робила не, лише автомобілі, а і трактори. У свої 21 рік він втілив її на фермі, після чого пішли розробки для сільськогосподарських робіт, а потім він почав розвивати будівельний сектор, якому й донині служить ця приватна компанія, що належить сім’ї SENNEBOGEN, де всі продовжувачі ідей — люди з технічним складом розуму. Будь-яку сімейну фірму від об’єднань відрізняє те, що тут думають не про завтрашній день, а про наступне покоління.

Першими розробками компанії були канатні та тросові екскаватори. За 8 років було випущено 1000 машин, причому 1000 машина — екскаватор із місткістю ковша 0,3 м3 — була вже великим досягненням. У 60-х роках усі компоненти (наприклад, трансмісії, лебідки) вироблялися компанією самостійно на своєму заводі.

І варто зазначити, що на рахунку SENNEBOGEN не одна цікава технологія.

У 60-х роках відбулася революція, і тросові екскаватори почали витіснятися гідравлічними.

1969 був найбільш плідним для SENNEBOGEN — вони першими у світі почали випускати повністю гідравлічний канатний екскаватор. Компанія має найбільший у світі досвід із випуску гідравлічних канатних екскаваторів.

У 60-ті роки почали випуск кранів із гратчастою стрілою на шасі, що зараз не практикується у зв’язку з жорстким обмеженням по тиску на осі.

У 1960 році була випущена перша специфічна машина — універсальний перевантажувач.

1972 ознаменований великим обсягом продажів гідравлічних екскаваторів у зв’язку з їхньою популярністю в Європі. Водночас SENNEBOGEN почав використовувати оргскло для скління кабіни (варто врахувати, що автомобільна промисловість почала використовувати оргскло через 20 років).

1980 рік — світова прем’єра: SENNEBOGEN приніс світу стрілу, яка регулюється гідравлікою, що зменшило її транспортні розміри. Вони ніколи це не патентували, але стрілу такої конфігурації вигадали саме тут.

У 1982 році була створена машина для перевантаження матеріалів із радіусом 20 м, тоді це вважалося дуже великою машиною. Зараз це, здається кумедним — порівняно з 880 машиною колосальних розмірів, яка працює, наприклад, у морському порту Санкт-Петербурга.

1987 — під замовлення армії США для перевантаження великої кількості металобрухту в їхніх частинах створена цікава машина, де стріла складається з трьох секцій.

1990 — повністю ноу-хау компанії — унікальна гусенична машина для перевантаження металобрухту, яка нині успішно реалізується. У цьому ж році була створена під конкретного замовника модель крана на п’єдесталі та гусеничному ході, яка потім почала користуватися дуже великою популярністю.

У 1992 році SENNEBOGEN привніс і таку інновацію, як масовий випуск машин для перевантаження матеріалів, таких як 24-тонна машина для перевантаження матеріалів із кабіною, що гідравлічно піднімається.

У 1994 році почалася розробка особливої ​​лінії для перевантаження матеріалів, так званої GREEN LINE. У зв’язку з попитом на таку продукцію багато компаній розпочали її розроблення, намагаючись модифікувати звичайні екскаватори. Еріх Зеннебоген мав іншу концепцію — що робити це докорінно неправильно, адже машині для перевантаження матеріалів потрібна набагато більша плавність, сильніша гідравліка, більший радіус — і він створив машину з іншою кінематикою стріли, а не просто модифікований екскаватор. І сьогодні це один із найкращих універсальних перевантажувачів.

У 2000 році в компанії почали розробляти унікальні крани — гусеничні крани з телескопічною стрілою.

Російські дилери — компанія «КВІНТМАДІ» — вважають їх надзвичайно перспективними та цікавими машинами. Автомобільний кран не може переміщатися з вантажем, це найсуворіше заборонено. У цьому випадку Держгіртехнагляд дозволяє переміщення з вантажем, тобто. можна під’їхати максимально близько, захопити вантаж, і не потрібні під’їзні шляхи, а надійність гусеничної машини значно вища.

Упродовж своєї славної історії компанія мала дуже сильних партнерів. Це і PHW Weserhutte, для яких SENNEBOGEN випускав 40-тонні крани з гратчастою стрілою. З 1984 року також виробляється ходова частина для компаній Bauer та Wirth, які виробляють палебійне обладнання. Велика робота була з дилером Caterpillar — фірмою Zepelin з випуску колісних екскаваторів, частка яких у 80-і роки займала 30 % ринку Німеччини. Саме після угоди 1991 року з Caterpillar про припинення випуску спільних екскаваторів SENNEBOGEN повністю сконцентрувався на тому, у чому найбільш успішний, — випуск кранів та перевантажувачів.

Телескопічні крани

Телескопічні крани вантажопідйомністю від 16 до 80 т через свою, особливо стійку конструкцію та компактні розміри є оптимальним рішенням у багатьох випадках. Важливою перевагою телескопічних кранів є широкий спектр застосування. Тому фахівці компанії сконструювали для моделей 613 та 643 міцні балки великої вантажопідйомності та потужну коробку перемикання передач під навантаженням — для надання їм підвищеної стійкості та водночас мобільності. На цих моделях встановлений дизельний двигун останнього покоління TIER III — потужністю 91 кВт на моделі 613 та 135 кВт на моделі 643. Двигун має поздовжню конструкцію, що дає можливість легкого доступу до всіх його частин. У 3-контурному охолоджувачі високої продуктивності поєднано повітряне, рідинне та масляне охолодження. Це гарантує оптимальну температуру двигуна та масла, навіть, за високих зовнішніх температур і веде до більш тривалого терміну служби деталей. Розумне розміщення охолоджувачів впритул запобігає їхнього забруднення, що також важливо. Проста конструкція кранів доповнюється новим комбінованим баком для пального та масла гідравлічної системи. Ці моделі вигідно відрізняються високою ефективністю, універсальністю та значно нижчими експлуатаційними витратами.

Головною особливістю моделі SENNEBOGEN 643 є кабіна maXcab. Нова система діагностики SDS дає змогу оператору в процесі роботи стежити за всіма параметрами. Крім того, на модель 643 можна встановити подвійну стрілу, що складається, довжиною 13 м, яку потім можна використовувати в якості 6,5-м стріли на кранових балках довжиною 23,4 і 30 м. Модель 643 mobile має можливість збільшення вантажопідйомності. Сучасне та зручне в обслуговуванні технічне рішення, втілене в цій моделі, є головним чинником низьких експлуатаційних витрат.

Мультикран

Це гібрид телескопічного навантажувача та крана. У новій моделі 608 Multicrane також втілені нові розробки компанії. Нове технічне виконання, компактність (довжина 4,86 ​​м, висота 3 м і ширина 2,55 м) і маневреність дозволяють йому працювати на майданчиках, де розмір машини раніше був перешкодою для нормальної роботи, а машини з такими робочими характеристиками не мали потрібної універсальності. Такі характеристики, як вантажопідйомність 4 т і висота підйому 20 м на компактній опорі довжиною 4,86 ​​м та шириною 4,6 м, дуже вражають на практиці. Сама піднімалася в підйомній платформі на 20 м, знімала «з пташиного польоту» завод Штраубінг і можу засвідчити плавність роботи машини. Постійний привід на чотири колеса забезпечує значне тягове зусилля, навіть на складних поверхнях. Гідростатичний ходовий привід у поєднанні з коробкою перемикання передач під навантаженням дозволяє машині розвивати швидкість до 30 км/год. Повний привід із трьома режимами ручного управління надає моделі унікальної маневреності, що дозволяє йому працювати без жодних перешкод, навіть у найвужчому робочому просторі. Гідравлічний привід піднімає кабіну на висоту до 4,1 м, а також дозволяє повертати її на кут до 170. Це значною мірою сприяє ефективності роботи та підвищує безпеку. Телескопічна стріла, на яку може навішуватися гакова обойма, не вимагає реєстрації в Держгіртехнагляді, що важливо. Дуже хороша за своїми вантажними характеристиками машина може використовуватися також із вилами, ковшем і платформою, причому зміна навісного обладнання відбувається дуже швидко, що було продемонстровано на діагностичному полігоні заводу в Штраубінгу.